AO Flesz Dzień 1: masaż tajski na Kvitovej i inne ciekawostki

 

W ciągu pierwszego tygodnia turniejów wielkoszlemowych dzieje się bardzo dużo. Dopóki Polacy są w drabince, koncentrujemy się na nich. Ale w cyklu „AO Flesz” będziemy zaglądać na wszystkie korty i na konferencje prasowe.

Petra Kvitova nie obroni punktów za rok ubiegły. W 2013r. przegrała w 2. rundzie

Czeszkę pokonała 20-letnia Tajka, Luksika Kumkhum. Tenis jest dość popularnym sportem w Tajlandii. W ostatniej dekadzie błyszczeli Paradorn Srichaphan i Tamarine Tanasugarn. Organizowano imprezy WTA w Pattayi i ATP w Bangkoku (ten ostatni teraz trafia do Chin).

Młoda Luksika z buddyjskim naszyjnikiem jako amuletem jest „tajską Bartoli”. Gra oburęczny forehand i zaczęła przygodę z tenisem pod okiem taty. Uderza mocno z obu stron, koncentruje się na grze z linii końcowej. Jej poruszanie się na korcie nie jest najmocniejszą bronią, ale dziś to Petra musiała biegać więcej.

Sara Errani i Roberta Vinci – zmęczenie materiału?

Włoszki Sara Errani i Roberta Vinci były rewelacją ostatnich dwóch sezonów. Zdominowały również rozgrywki deblowe. 30-letnia Vinci nie wygrała w tym roku żadnego singlowego spotkania, Errani wygrała trzy. Co ciekawe, Sara Errani uległa Julii Goerges, czyli tenisisce kompletnie bez formy.

Może w przypadku Sary i Petry nie ma powodów do niepokoju? Rok temu zaczynały sezon podobnie. Włoszka żegnała się z Melbourne po pierwszym meczu, Czeszka po drugim.

Sabina Lisicka z Martiną Hingis zaczynają mocno

Martina Hingis została zatrudniona przez Lisicką na czas Australian Open. Niemka polskiego pochodzenia na razie czuje się mocna – oddała Chorwatce Mirjanie Lucić-Baroni tylko trzy gemy.

Chorwatki pozbierały baty

Cztery Chorwatki wywalczyły dziś… 9 gemów! Najwięcej – Donna Vekić w meczu z Lucie Hradecką (4) a najmniej Petra Martić z Anniką Beck (0).

Samantha Stosur wygrywa z Klarą Zakopalovą… znowu

Australijczycy narzekają, że ich Samantha nie umie grać w Australii. Mistrzyni US Open i finalistka Roland Garros nigdy w Melbourne nie wyszła poza czwartą rundę, a pięć razy odpadała w pierwszej rundzie. Ale Klara Zakopalova to wyjątkowo wygodna rywalka na tych kortach. Stosur mierzyła się z Czeszką w Australian Open w pierwszej rundzie trzy razy i za każdym razem kończyła zwycięstwem.

Jordan Thompson na konferencji prasowej o Janowiczu:

„On nigdy w tym spotkaniu nie zszedł poniżej pewnego poziomu. Serwował nieprawdopodobnie. Dlatego jest w czołowej 20. Ci zawodnicy, tak wysoko notowani, potrafią być niesamowicie regularni. I jak trzeba, to wygrywają w pięciu setach. Wydaje mi się, że ja grałem na poziomie pierwszej setki”.

Felix Mantilla trenerem Pablo Andujara

Hiszpan Pablo Andujar (następny rywal Jerzyka) trenował pod okiem Felixa Mantilli, zawodnika notowanego w czołowej dziesiątce w latach 90. Najlepsze turnieje Mantilli to półfinał Roland Garros, ćwierćfinał Australian Open i wygrana w Rzymie. Zatrudnianie legend wciąż w modzie.

Novak Djoković rozmawia o poważnych sprawach z Beckerem po angielsku

„Mówimy trochę po angielsku, trochę po niemiecku. Ale kiedy musimy poważnie porozmawiać, przechodzimy na angielski. Moja znajomość niemieckiego wymaga odświeżenia. Kiedyś szło mi lepiej” – mówił Nole na konferencji prasowej.

„Nie grałem dziś najlepszego tenisa, zwłaszcza w drugim secie, zakończonym tie-breakiem. Ale trzeba przyznać, że Lukas Lacko zagrał dobrze z linii końcowej. Niekiedy byłem zbyt pasywny i nie mogłem odnaleźć balansu na korcie”.

Dziennikarz zauważył, że Djoković ma więcej fanek niż fanów.

„Mówisz, że lubią mnie głównie kobiety? To dobrze. Cieszę się. Bez obrazy dla panów, ale wolę kobiety”.

Mecz Fogniniego z Bogomołowem zakończył się kreczem

Zapewne bukmacherzy przyjmowali niski kurs na takie rozstrzygnięcie. Ci dwaj zawodnicy są znani z niesportowych kreczy przy wysokich wynikach dla ich rywali. Tym razem z kortu zszedł Rosjanin przy stanie 2-0 w setach dla Włocha.