Trening przedramion (8)Mięśnie przedramion są często zaniedbywane podczas treningu. Nic w tym nadzwyczajnego, gdyż i tak biorą one udział w większości podstawowych ćwiczeń – jak martwy ciąg, podciąganie na drążku czy wyciskanie sztangi na ławce. Czy warto zatem poświęcać czas na trening przedramion?
Oczywiście zaniechanie go nie jest tak dramatyczne w skutkach, jak pominięcie np. treningu nóg. Mimo to trening przedramion pozwala wzmocnić chwyt oraz przyczynia się do zwiększenia osiągów siłowych, np. w podciąganiu na drążku. Z racji szybkiego czasu regeneracji tych mięśni, warto poświęcić im od czasu do czasu nieco należnej uwagi.
Podstawowe ćwiczenia na wzmocnienie mięśni przedramion to rolowanie sztangi podchwytem lub nachwytem. Opieramy ramiona na równym podłożu, tak aby wystawały tylko nadgarstki ze sztangą. Następnie opuszczamy i podnosimy ciężar – należy go dobrać tak, aby nie przeciążyć delikatnych stawów nadgarstkowych. Najlepiej w taki sposób, by bez problemu wykonać około 30 powtórzeń.
Trening przedramion pozwala także nadać mięśniom atrakcyjny kształt – warto skupić się na nim, kiedy chcemy odpowiednio je wyrzeźbić i zachować idealne proporcje względem bicepsów i tricepsów.