Suplementy omega-3 (7)Powszechnie wiadomo, że przetrenowanie może doprowadzić do poważnych skutków zdrowotnych. Szanujemy ciało i dbamy o nie. Mimo to często zapominamy o uzupełnianiu diety odpowiednimi substancjami. Nie pamiętamy o tym, że niedobór potrafi być równie szkodliwy jak nadmiar.
Suplementy omega-3 zawierają kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3. Są to nienasycone kwasy tłuszczowe, często nazywane niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (NNKT), ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich wytworzyć. Oznacza to, że owe substancje muszą być przez nas bezwzględnie dostarczane wraz z posiłkami. Kwasy te występują głównie w rybach i orzechach. Niestety, ich ilość w spożywanym pokarmie jest często niewystarczająca. Z tego względu proponujemy suplementy omega-3.
NNKT mają korzystny wpływ na działanie całego organizmu. Wspomagają głównie układ krwionośny, pomagają dbać o serce i prawidłowe krążenie. Suplementy omega-3 zapewniają wymaganą dawkę kwasów, co poprawia zarówno funkcjonowanie całego ciała, jak i samopoczucie.