????????????????????Sport w dwudziestym pierwszym wieku stał się niewątpliwie bardzo popularny. Zarówno młodzi, jak i starsi ludzie decydują się na podjęcie aktywności. Jest to niewątpliwie bardzo dobry trend.

Młodzi ludzie najczęściej decydują się na sport, który jest nagłaśniany medialnie, w którym mają swoich idoli. To też jedną z ulubionych dyscyplin młodych osób jest piłka nożna oraz piłka siatkowa. Coraz częściej młodzi ludzie decydują się na uprawianie sportów zimowych.
Osoby nieco starsze preferują bardziej spokojne dyscypliny, między innymi bieganie, nordic walking, aerobic, joga, pilates.
Tak na prawdę nie ważne jest to jaka dyscyplinę sportowa preferujemy i uprawiamy. Ważne jest to byśmy w ogóle podejmowali taką aktywność.
Jak wiadomo duży problem związany ze sportem pojawił się w szkołach. Młodzież nie uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego. Przyczyna absencji na zajęciach jest w głównej mierze niechęć do sportu, ale dużym problemem jest też otyłość i nadwaga, które uniemożliwiają sprawne poruszanie się.