silownie-zewnetrzne-5Coraz częściej w naszym otoczeniu, na osiedlach, w parkach i wielu innych miejscach, możemy zauważyć przyrządy do ćwiczeń i rekreacji. To siłownie plenerowe, zwane też siłowniami pod chmurką lub siłowniami zewnętrznymi.
To nic innego jak urządzenia, które znajdziemy również w tradycyjnych siłowniach czy klubach fitness. Z tym, że siłownie zewnętrzne są zazwyczaj bezpłatne i jest do nich nieograniczony dostęp, przez całą dobę i przez cały rok. Na siłowniach plenerowych, w zależności od rodzaju, można wykonywać multum rozmaitych ćwiczeń, m.in. podciąganie, wyciskanie, brzuszki, pompki, wiosłowanie, bieganie i wiele innych. Zazwyczaj na każdym urządzeniu znajduje się informacja, jak z niego korzystać, jakie partie mięśni wzmacnia i w jaki sposób wpływa pozytywnie na organizm.
Siłownie tego typu mogą być pojedynczymi urządzeniami, ale zazwyczaj są pogrupowane co najmniej po dwa lub więcej. Wiele z nich można komponować według potrzeb. Ich produkcją i montażem zajmują się profesjonalne firmy.
Korzystanie z urządzeń takich jak siłownie zewnętrzne wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. A ponieważ urządzenia te znajdują się w otwartej przestrzeni, moda na aktywność fizyczną rośnie w społeczeństwie. Mają więc one dodatkowy walor edukacyjny.