Plan gier i rywalki Polek w drugiej rundzie eliminacji Australian Open

W pierwszej rundzie eliminacyjnej wszystkie nasze dziewczyny spisały się na medal. Ranking przeciwniczek może nie był powalający, ale przykład porażki Grzegorza Panfila wskazuje, jak wyrównany jest poziom zaplecza pierwszej setki.

Najwyżej notowana Katarzyna Piter wygrała z rutynowaną Evą Birnerovą z Czech 6-3 7-6(2). Czeszka przed kilkoma laty plasowała się w połowie pierwszej setki.

Kolejną przeciwniczką będzie Japonka, Yurika Sema (208 WTA), która miała dość prostą pierwszą przeszkodę – Julię Cohen kompletnie bez formy.

Sema ma 27 lat, pochodzi z Tokio i gra lewą ręką. Jej najwyższe rankingowe miejsce to 142. w 2009 roku. Najlepsze osiągnięcia poprzedniego sezonu to dwa finały 25-tysięczników w Korei i Australii. Większe sukcesy święciła w deblu ze swoją siostrą. Kasia Piter dwukrotnie pokonywała już tę Japonkę. Tym razem również należy oczekiwać wygranej.

H2H: 25.000$ Brescia 2013 (mączka) Piter def. Sema 6-1 1-0 krecz

25.000$ Grado 2013 (mączka) Piter def. Sema 7-6(5) 6-0

Mecz: czwarty od północy na korcie 6 (prawdopodobnie nad ranem)

paula kania australian open 2014

Akredytacje
Foto: Paula Kania FB

Paula Kania pokonała niewygodną dla siebie rywalkę – Kristinę Kucovą ze Słowacji. W poprzednich dwóch meczach sosnowiczanka ugrała raptem 7 gemów, ale w nocy wzięła rewanż i wygrała 4-6 7-5 6-2. Kolejne zadanie będzie równie ciężkie. Na przeszkodzie staje Francuzka Claire Feuerstein (128 WTA). To zbyt słaba zawodniczka na turnieje WTA, ale od wielu lat dobrze sobie radzi w imprezach ITF. W ubiegłym roku wygrała turniej 50.000$ w Mestre.

Początek sezonu Feuerstein nie był dla niej udany. W eliminacjach Auckland wygrała 6 gemów z Aravane Rezai, a w eliminacjach Sydney – jednego z Varvarą Lepchenko. W pierwszej rundzie kwalifikacji AO wygrała z kolejną Amerykanką bez formy: Marią Sanchez.

Doświadczenie będzie po stronie Francuzki, ale mecz wydaje się zupełnie otwarty. Jeśli Kasia Piter i Paula Kania awansują do trzeciej rundy, zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o turniej główny.

H2H: pierwszy mecz

Mecz: czwarty od północy na korcie nr 5

Magda Linette ma najbardziej znaną rywalkę – Lucie Hradecką (143 WTA). 28-letnia Czeszka to aktualna deblowa mistrzyni US Open. W zeszłym roku osiągnęła też finał WTA w Strasburgu. Magda nie powinna się jednak zniechęcać. Końcówkę sezonu Hradecka spędziła w turniejach ITF, przegrywając z zawodniczkami gorszymi niż Linette.

W pierwszej rundzie eliminacji Polka wygrała z Ludmiłą Kiczenok 6-3 6-4. Sporo gemów toczyło się na równowagi. Magda kilkakrotnie miała problem z wykorzystaniem 40-0 przy podaniu rywalki. Hradecka słynie z dobrego serwisu, ale wczoraj bardzo się męczyła z Chorwatką Terezą Mrdezą.