MLB: STL Cardinals vs. BOS Red Sox

Wielkie finały trwają w Major League Baseball. Już dzisiaj czwarty mecz World Series. St. Louis Cardinals na razie prowadzą w rywalizacji z Bostonem Red Sox 2:1. Niemniej to goście są dzisiaj w korzystniejszej sytuacji i wydaje się, że są w stanie doprowadzić do remisu.

St. Louis Cardinals grają sezon na bardzo wysokim poziomie. Widać to też po stylu w jakich wyeliminowali poprzednich oponentów. Z Piratami uporali się w ostatecznym meczu aż 6:1, z Dodgersami natomiast, rozprawili się jeszcze łatwiej – 9:0. Teraz, po inauguracyjnej wpadce z Bostonie i porażce 1:8, udało im się wyjść na prowadzenie 2:1. Utrzymanie tego korzystnego wyniku, nie będzie jednak łatwe.

Gospodarze dzisiejszego meczu, nie będą mieli zbyt dobrego pitchera po swojej stronie. Mianowicie będzie nim, przeciętnie spisujący się Adam Wainwright. Co prawda jego bilans w ostatnich 10 meczach to 6-2, ale ERA już nie wygląda tak solidnie. Mianowicie wynosi ona aż 3.68. Tym samym może być czarną owcą.

Boston Red Sox muszą gonić. Już raz musieli to robić przeciwko Detroit Tigres. Plan wykonali w 100% i tym razem planują go powtórzyć. Po ich stronie będzie też znacznie lepszy miotacz. Jon Lester w ostatnim czasie ugrał wynik 5-2, a jego ERA wynosi 2.19. Jest zatem znacznie solidniejszym punktem w swoim zespole, niż rywale. Niemniej trzeba pamiętać, iż mecz odbywa się w St. Louis.

Oba zespoły, poza finałami spotkały się ze sobą dwa razy w tym sezonie. Na terenie Cardinals wygrali zawodnicy Bostonu, 5:3. Natomiast na murawie Red Sox, St. Louis rozprawiło się z rywalami aż 15:4! Był to rewelacyjny wynik. Niemniej dzisiaj wiele wskazuje, na to, iż to Boston wygra. Lepszy pitcher, lepsi zawodnicy i nóż na gardle. Typujemy Red Sox w tym starciu.