Kraków_2012 - Zespół Szkół w Przedmieściu Dubieckim

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kraków_2012

Podróże kształcą

  W czerwcu 2012 r. byliśmy na wspaniałej, niezapomnianej, fascynującej, trzydniowej wycieczce szkolnej. Jej głównym organizatorem była pani Krystyna Osypanka.
  Pierwszego dnia wycieczki udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie zwiedziliśmy Zamek w Piaskowej Skale, zobaczyliśmy Maczugę Herkulesa oraz kaplicę Na Wodzie. Następnie przespacerowaliśmy się malowniczą Doliną Prądnika, gdzie zatrzymaliśmy się m.in. przy Źródełku Miłości i Bramie Krakowskiej. Wielu z nas po raz pierwszy miało okazję zobaczyć jaskinię, a była to Jaskinia Łokietka. Wieczorem po całym dniu wrażeń pojechaliśmy do miejscowości Skała, gdzie nocowaliśmy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.
  Drugiego dnia udaliśmy się do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, czyli Krakowa. Zwiedzanie byłej stolicy zaczęliśmy od spaceru z przewodnikiem Drogą Królewską. Tak, więc zobaczyliśmy Plac Matejki, Barbakan i Bramę Floriańską. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy Sukiennice i Wieżę Ratuszową. W Bazylice Mariackiej uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu, zapierającego dech w piersi, Ołtarza Wita Stwosza. Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego, gdzie prześledziliśmy historię Krakowa ,,Śladem Europejskiej Tożsamości Krakowa”. Wzruszające było zobaczenie Okna Papieskiego, naszego kochanego Ojca Świętego, Jana Pawła II. Stamtąd udaliśmy się na Wawel, a potem pod Jamę Smoka oraz Pomnik Smoka Wawelskiego. Dużą atrakcją okazała się wizyta w Zoo Krakowskim, gdyż większość z uczestników wycieczki było tam po raz pierwszy.
  Trzeciego dnia pojechaliśmy do Zatoru, a tam w Dinozatorlandzie zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów oraz nowo otwarty Park Mitologii na wodzie. Następnie pojechaliśmy do Inwałdu, gdzie zobaczyliśmy miniatury najwspanialszych budowli z całego świata oraz miniatury zamków polskich w Parku Minatur ,,Świat Marzeń”. W Inwałdzie mieliśmy też okazje poszaleć na karuzelach. Kolejnym punktem na naszej trasie były Wadowice. Tutaj zwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Rynek oraz Papieską Bazylikę. Pod Pomnikiem Jana Pawła II zaśpiewaliśmy pieśń naszemu kochanemu Ojcu Świętemu.
  Wrażenie z tej wspaniałej wycieczki oraz ogrom tego wszystkiego, co zobaczyliśmy, na długo pozostaną w naszej pamięci.
W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować głównemu organizatorowi wycieczki, czyli pani Krystynie Osypance, za to, że po raz kolejny podjęła się tak ogromnego wyzwania. Wszyscy uczestnicy wycieczki są pani bardzo wdzięczni i liczą na kolejne niezapomniane eskapady.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego